Notice: Undefined index: 109.205.75.21 in /www/sites/6/site24986/public_html/admin/config.php on line 2

GRUZIE

Gruzie se rozkládá mezi Velkým(na severu) a Malým Kavkazem(na jihu). Je to země s neuvěřitelným přírodním bohatstvím. Na západě omývá její břehy Černé moře. Hory na severu dosahují 5000-ových výšek. Gruzie má moře, stepi,kanony,hory,ledovce.Gruzínci jsou velice pohostinný národ,jejich jídlo je vyhlášené a víno,především to červené ,jedinečné. Není nad pohodu,když po vydařeném feeridu,můžete s přáteli posedět u národního jídla Chačapuri a zapíjet ho sklenkou vynikajícího Saperavi.

Pro nás je důležité,že hory v zimě mají dostatek velice kvalitního sněhu,který zaručuje ideální podmínky pro pořádání Heliski. Sníh většinou začíná padat už v prosinci,ale ideální podmínky pro heli jsou až koncem února.V tu dobu se vylepšuje počasí a začíná období slunečných kavkazských dní. Sněhová pokrývka dosahuje okolo 3-5metrů.

Svahy na Kavkaze nejsou tak dlouhé jako např. v Uzbekistánu,jejich převýšení činí okolo1000-1200metrů,jsou však strmější s úžasnými výhledy na kavkazské čtyř a pětitisícovky. Centrem freeridu a heliski je středisko Gudauri, které se rozkládá ve výšce okolo 2000m.Leží asi 80km severně od hlavního města Tbilisi.Pro vyznavače volného terénu je učiněným rájem. Vleky zde vedou ze 2000m až do 3500m a kromě dvou úzkých pásů upravených sjezdovek je všechno okolo freeride.Člověk si zde perfektně zajezdí i v případě neletového počasí.Navíc náš hotel leží přímo u spodní stanice lanovky .KAMČATKA

Kamčatský poloostrov se rozkládá na samotném východním konci Ruska.Až do začátku 90.let minulého století byla Kamčatka součástí vojenské zony a proto byla pro cizince i obyčejné domácí obyvatelstvo prakticky nepřístupná.Díky tomu se zde zachovala příroda ve své přirozené,takřka neprušené kráse. Řeky se přímo hemží tisíci lososů.Kaviár je zde stejně běžný pokrm jako u nás třeba pečené kuře. Nekonečné lesy poloostrova plné medvědů,jelenů a další zvěře jsou rájem pro lovce z celého světa.Ovšem hlavní dominantou Kamčatky jsou její vulkány. Takovou koncentraci činných i vyhaslých sopek jako je zde nikde jinde na světě nenajdete. Ta v kombinaci s obrovským množstvím superkvalitního sněhu vytváří naprosto ideální podmínky pro HELISKI.

Kamčatský poloostrov je omýván vodami Tichého oceánu a Ochotského moře.díky nim má dostatek srážek a výjimkou nejsou zimy,kdy napadne až 10 metrů sněhu. Freeridová sezona začíná již v prosinci, nejlepší počasí a podmínky jsou zde však v březnu.Důležité je,že celý region nabízí sjezdy všech kategorií obtížností, díky čemuž si zde příjdou na své jak profi jezdci,tak i absolutní nováčci volného ježdění.

Centrem celé oblasti je město Petropavlovsk-Kamčatskij, odkud se autem nebo vrtulníkem dostanete do všech potenciálních míst ježdění.Nejlepší podmínky pro Helini je v jižním ze tří místních rajonů. Zde, na úpatí vulkánu Viljučinskij, se nachází lyžařská základna Radnikovaja. V tomto regionu vám nabízíme velice pestrý program freeridu. Sjíždění sopek Viljučevskij, Mutnovskij, Gorelyj a jiných. Sjezdy strmých, řídce zalesněných svahů přímo k Tichému oceánu nebo sjezd do kráteru sopky, což je možné pouze zde na Kamčatce.KYRGYZSTÁN

Kyrgyzstán je jednou z nejhornatějších zemí na světě, 90% jeho území pokrývají hory.Na severu a východě to je Tien-Shan na jihu potom Pamiro-Alaj. Nejvyšším vrcholem je 7439m vysoký Pik Pobědy,jedna z nejtěžších hor světa.

Kyrgyzstán se nachází v srdci střední Asie. Hlavním městem je Biškek,bývalé Frunze. Klima je zde silně kontinentální s teplými léty a velice chladnými zimami. Vyjímkou je okolí druhého největšího vysokohorského jezera světa,jezera Issyk-kul. V jeho okolí je v zimě výrazně tepleji a také množství srážek v přilehlé části Tien-Shanu je podstatně vyšší než na ostatním území.

Právě zde, 10km od města Převalsk, v horách Těrského hřebene,se nachází lyžařská základna Karakol,která slouží jako ideální startovní místo pro heliski v Kyrgyzstánu.Rozkládá se ve výšce 2500metrů.A přímo u ní se nachází spodní stanice lanovky,která končí o kilometr výše na hřebenech tien-shanu odkud je překrásný výhled na pětitisícovky Těrskeje: Pik Karakolskij,Džigit,Oguz-Baši s jejich překrásnými stěnami a mohutnými ledovci. Ano zde na Tien-Shanu,je člověk opravdu v lůně hor.

Lyžařska sezona začíná již v listopadu a končí koncem května. Ideální dobou pro heliski v Kyrgyzstánu je avšak měsíc únor. Sníh je prachový, jsou ho vždy minimálně 2-3 metry,ale hlavně už začíná svítit jarní slunce a s ním přichází stabilní počasí.Teploty se pohybují mezi -5-0st.UZBEKISTÁN

Uzbekistán je země ležící ve střední Asii mezi řekami Amudarja a Syrdarja. Území státu se táhne od západu z plata Ust-Jurt na východ k první výběžkům Tien-Shanu a Pamiro-Alaje.Uzbekistán má okolo 25 mil. Obyvatel.

Klima je zde přísně kontinentální s velice horkými a suchými léty,kdy se teplota šplhá běžně přes 40st. A poměrně mrazivými zimami, kdy v horách nejsou výjimkou teploty pod -20°C

Sníh nejvíce padá v prosinci a lednu. Běžně za zimu napadne 2-4 metry sněhu. Úžasná je ale jeho kvalita. Díky velice suchému vzduchu kontinentální Asie sníh vydrží mnoho týdnů v prachovém stavu i když svítí sluce a je relativní teplo.

Pro Heliski jsou nejlepší podmínky na přelomu února a března,kdy už není tolik srážek a teploty se pohybují okolo 0°C.

Nejlepší oblastí v Uzbekistánu na freeride jsou západní výběžky Tien-Shanu. Oblast se nachází asi 80km na severovýchod od hlavního města Taškentu. Jsou to hřebeny Pskemský a Čatkalský. Většina sjezdů začína ve výškách okolo 3500 m. A jejich maximální převýšení dosahuje až 2 km,což je unikát, který nemá ve světě prakticky obdoby. V podhůří těchto hřebenů, na břehu Čarvacké přehrady, ve výšce okolo 900 m se nachází hotelový komplex Čarvak-pyramidy, který slouží od svého otevření před 6 lety jako základna pro naše Heliski. 
 
© 2010 - Abidesign - All rights reserved