Cat-ski

CAT-SKI


Cat-ski je vlastně obdobou heli-ski, pouze pro transport lyžařů na kopce na začátky sjezdů se nepoužívá vrtulník, ale rolba. Cat-ski je díky rolbám mnohem levnější variantou skvělého freeridového ježdění proti heli-skiingu. Jsou k němu však potřeba mnohem specifičtější podmínky než pro heli-ski. Je potřeba najít svahy, které jsou z některé strany dobře dostupné, aby je rolba vyjela. Je potřeba stálý přísun srážek v oblasti, aby byly stopy po ježdění pravidelně zasypávány čerstvým sněhem. Je potřeba lesa na svazích, aby se dalo jezdit i za zhoršené viditelnosti a sněžení. Je potřeba blízkosti civilizace, aby byla základna obsluhovatelná pouze za pomoci aut a roleb... a to vše jsme my objevili v gruzínském Bachmaru, kde jsme pro vás připravili freeridovou základnu, ve které je možno provozovat kromě CAT-SKI také heli-ski a skialpinismus..

Základna se nachází v Adžárských horách nedaleko města Čochatauri ve výšce 1950 m. n. m. V zimě je dostupná pouze rolbou nebo vrtulníkem, který máme na základně po celou sezonu také k dispozici. Lyžujeme ve výškách 1600-2750 m. n. m., většina svahů je orientovaná na sever a polohy pod 2100 m jsou porostlé řídkým bukovým nebo smrkovým lesem, což zaručuje skvělou kvalitu sněhu a možnost ježdění i při sněžení a horší viditelnosti

Na základně máme k dispozici dvě rolby Kassbohrer Pisten Bully 300 a Pisten Bully 300 Polar s kabinami, které umožňují obsluhovat v jeden moment až 22 osob. Zásobování zajišťujeme nákladní rolbou Leitner nebo skútry.