Gruzie

Gruzie se rozkládá mezi Velkým (na severu) a Malým Kavkazem (na jihu). Je to země s neuvěřitelným přírodním bohatstvím. Na západě omývá její břehy Černé moře. Hory na severu dosahují výšek k 5000 m n. m. Gruzie má moře, stepi, kaňony, hory i ledovce. Gruzínci jsou velice pohostinný národ, jejich jídlo je vyhlášené a víno - především to červené - je jedinečné. Není nad pohodu, když po vydařeném freeridu můžete s přáteli posedět u národního jídla chačapuri a zapíjet ho sklenkou vynikajícího Saperavi.
Pro nás je důležité, že hory v zimě mají dostatek velice kvalitního sněhu, který zaručuje ideální podmínky pro pořádání heliski. Sníh většinou začíná padat už v prosinci, ale ideální podmínky pro heliski jsou až koncem února. V tu dobu se vylepšuje počasí a začíná období slunečných kavkazských dní. Sněhová pokrývka dosahuje okolo 3-5 metrů.
Svahy na Kavkaze nejsou tak dlouhé jako např. v Uzbekistánu, jejich převýšení činí okolo1000-1200 metrů, jsou však strmější s úžasnými výhledy na kavkazské čtyř- a pětitisícovky. Centrem freeridu a heliski je středisko Gudauri, které se rozkládá ve výšce okolo 2000 m n. m. Leží asi 80 km severně od hlavního města Tbilisi. Pro vyznavače volného terénu je učiněným rájem. Vleky zde vedou ze 2000 m n. m. až do 3500 m n. m. a kromě dvou úzkých pásů upravených sjezdovek je všechno okolo freeride. Člověk si zde perfektně zajezdí i v případě neletového počasí. Navíc náš hotel leží přímo u spodní stanice lanovky .