Heli-ski programy

HELISKI

 

Lokalit vhodných pro provozování heli-ski není na světě mnoho. Nejznámější jsou Kanada, Aljaška, Nový Zéland a několik oblastí v bývalém SSSR. Ty se nacházejí na Kavkaze, ve Střední Asii i na Kamčatce.

My se již řadu let specializujeme na oblasti Střední Asie a Kavkazu. Nejdříve to byl Uzbekistán, potom Kyrgyzstán a Gruzie, a nakonec také Kamčatka. Do Uzbekistánu jezdíme na heli-ski již od roku 2004, pořádali jsme zde za tu dobu více než 20 zájezdů. Známe perfektně terény, průvodce, sněhové podmínky i některé těžkosti s organizací, spojené s režimem této středoasijské země. V Kyrgyrgyzstánu jsme zase před lety pomáhali se vznikem skialpinistické a heli-ski základny Karkara, která se nachází na východě země na hranici s Kazachstánem.

Nejširší nabídku heli-skiingu, ale nabízíme na Kavkaze v Gruzii, protože v této zemi střídavě žijeme, známe perfektně zdejší prostředí, provozujeme vlastní heli-ski a cat-ski základnu Bachmaro, která se nachází v západní části země. Na Kavkaze v lyžařském středisku Gudauri zase nabízíme širokou nabídku krátkých půl a jednodeních sjezdů, které jsou perfektní pro první vyzkoušení si heli-skiingu. V obou střediscích máme k dispozici vlastní pronajaté vrtulníky Eurocopter AS 350 B2. Máme také své vlastní guidy, kteří vlastní licenci Gruzínských horských guidů a které si mi ještě navíc školíme přímo v místech, kde létáme a organizujeme sjezdy.

Pokud si vyberete některý zájezd z naší nabídky, přejeme vám spoustu příjemných lyžařských zážitků a budeme se na vás těšit v Gruzii či na Tien-Shanu, při ježdění v neporušeném prašanu...